Objevte kouzlo Pálavy
Objevte kouzlo Pálavy
Pension Mikulov je ideální výchozím bodem pro poznávání pálavských krás

Tipy na výlety a procházky v nejbližším okolí

- výstup na Svatý kopeček (Křížová cesta)
- prohlídka Mikulovského zámku a zahrady
- prohlídka Ditrichštejnské hrobky, židovské synagogy
- Turold – procházka mezi skalistými masívy s prohlídkou jeskyně
- vyhlídka z věže zvané „Kozí hrádek”
- městské koupaliště
- termální koupaliště Rakousko – LAA / 30km
- Pálavské vrchy (Dívčí a Sirotčí hrad)
- Lednicko Valtický areál (zámek, Minaret, Janův hrad)
- turistické a cyklistické stezky

Kulturní památky v okolí pensionu

Svým návštěvníkům jižní Morava předkládá rozmanitou škálu kulturních, přírodních i technických památek, na své si přijdou i ctitelé moderní architektury a milovníci židovských památek. Čtyři zdejší lokality jsou zapsány v seznamech světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, nabídku doplňuje přitažlivá folklorní a vinařská turistika.


Oblast s řadou půvabných zámků, působivých parkových staveb, kolonád, soch a lesních chrámů představuje pravděpodobně nejrozsáhlejší komponovanou krajinu na světě.


Lednicko-Valtický areál jako nejrozsáhlejší komponovaná krajina v Evropě byl právem zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Výrazná silueta zámku v Mikulově zdálky vítá všechny návštěvníky, kteří přijíždějí do České republiky přes stejnojmenný hraniční přechod z Rakouska. Město skrývá kromě jiného zbytky židovského ghetta a jeden z největších židovských hřbitovů ve střední Evropě.
Na náměstí vyniká nad ostatní domy renesanční dům U rytířů zdobený sgrafitem. Prostor oživuje monumentální barokní Sloup nejsvětější Trojice . Dominantou, uzavírající náměstí na jeho východní straně, je Ditrichštejnská hrobka , která je po celkové rekonstrukci od roku 2001 otevřena pro veřejnost.

Příroda v okolí pensionu

Jižní část kraje je převážně rovinatá, je pro ni typická symbióza polí, luk a vinic s tokem řeky Dyje, která tu na svém dolním toku od pradávna vytvářela lužní lesy. Od ní se odpojuje řada zavodňovacích kanálů, člověk tu vybudoval množství rybníků. Vodní plochy se staly hnízdištěm vodního ptactva nebo jen dočasnou zastávkou při jeho tazích. Nad rovinatou krajinou se jako symbol jižní Moravy tyčí Pavlovské vrchy, místo výskytu teplomilné flóry a fauny. Unikátním příkladem harmonického spojení přírodních krás a zásahů člověka je Lednicko – Valtický areál.

penzion Mikulov 5

penzion Mikulov 5

penzion Mikulov 3

penzion Mikulov 3

penzion Mikulov 1

penzion Mikulov 1

penzion Mikulov 4

penzion Mikulov 4